wtorek, 2 maja 2017

Premiery maja

Nie wiem kiedy to się stało, ale minął już miesiąc a więc w przerwie między majówkowym lenistwem czas na premiery maja, który w tym roku obrodził w mnóstwo książek a najlepsze jest to, że wiele   z tych, które bardzo chciałabym mieć ukazuje się 10 maja, czyli w moje urodziny :) A więc nie przedłużając....


Trzy premiery na które doczekać się nie mogę to:
Premiera: 02.05
Tak wiem, że jest to premiera z USA, ale już doczekać się nie mogę kiedy dostanę sms z kiosku ruchu, że mogę biec po paczkę :D
Feyra wróciła na Dwór Wiosny, zdecydowana  zebrać informacje o planach Tamlina i inwazji króla, który może sprowadzić Prythian na kolana. Aby tego dokonać musi zagrać w śmiertelnie niebezpieczną grę oszustw a jeden mały błąd może oznaczać klęskę nie tylko dla Feyry, ale i dla całego znanego jej świata. W obliczu zbliżającej się wojny Feyra musi zadecydować, komu             z olśniewających i śmiertelnie niebezpiecznych Książąt może zaufać i szukać sojuszników
w najbardziej nieoczekiwanych miejscach.
Także nie pozostaje nic innego jak czekać spokojnie na paczkę i unikać zagranicznych mediów społecznościowych :)
W zależności czy  jest to świat książki czy empik podane są odpowiednio dwie różne daty premiery 5 maja i 18 maja.
Malcolm Saint pokazuje swoje bynajmniej nie święte oblicze po raz ostatni. Zapoznaj się z ostatnią częścią najbardziej elektryzującej serii. Przepełniona pasją relacja, która wywołała szybsze bicie serca u niejednej czytelniczki, wybucha ze zdwojoną siłą na kartach Ms. Manwhore.
Jaki los czeka najmodniejszą parę w Chicago?
Czy między Malcolmem i Rachel nadal jest intensywna chemia?
Czy uda im się pokonać problemy wynikające z nie tak niewinnych kłamstewek, których dopuściła się dziennikarka?

Przed Malcolmem Saintem decyzja, która zaważy na całym jego życiu. Ustatkować się czy dalej usidlać kobiety, które przecież same wpadają mu do łóżka?
Elektryzująca, oszałamiająca, obłędna. Finał godny całej serii.
Premiera: 24.05, ale będzie ona również dostępna w przedsprzedaży na Warszawkich Targach Książki, gdzie będzie można również poznać osobiście Kim Holden i wziąć od niej autograf :) 
Franco Genovese jest perkusistą w światowej sławy amerykańskim zespole Rook. Chłopak ma wszystko. Zabójczy uśmiech, tatuaże, talent, ostry dowcip. A przy tym wszystkim serce ze złota. 
Wiedzie dobre, stabilne, nieskomplikowane życie.
Jednak wieczór spędzony w niepozornym barze w Los Angeles wszystko to zmienia.
Do jego świata wkracza Gemma Hendricks.
Pochodząca z północnej Anglii, odnosząca sukcesy młoda pani architekt. Właścicielka uroczego uśmiechu, ciętego języka i nad wyraz ufnego serca.
Natychmiast coś ich do siebie przyciąga.
Gemma i Franco z miejsca się zaprzyjaźniają.
Ich znajomość nie potrwa długo, ponieważ kiedy za kilka dni wrócą do domów, rozdzielą ich tysiące kilometrów.
A może coś się zmieni?
Gemma ma pewne bliskie sercu marzenie.
Gdy Franco postanowi pomóc dziewczynie w spełnieniu go, wszystko może wywrócić się do góry nogami.
Czy ich przyjaźń będzie miała szansę przerodzić się w miłość? A może wszystko pójdzie
w zapomnienie?
I to były top 3 książki na które nie mogę się wprost doczekać. Kolejne premiery maja to między innymi:
Premiera: 10.05
Niewypowiedziane pragnienia, bolesna przeszłość i głęboko skrywane grzechy są dla Owena największą inspiracją. Utalentowany malarz kolekcjonuje anonimowe wyznania i przenosi je na płótno, zamieniając słowa w obrazy, w których ukrywa też własne tajemnice.
Auburn pojawia się w jego galerii akurat wtedy, gdy Owen szuka asystentki. Dziewczyna od kilku lat walczy o odzyskanie normalnego życia i desperacko potrzebuje pieniędzy. Zakochanie się
w przystojnym malarzu nie jest częścią jej planu, ale przekorne przeznaczenie stawia na swoim. Wydaje się, że Owen jest dla niej szansą na znalezienie ukojenia i wsparcia, a ona dla niego natchnieniem i nowym kolorem w autoportrecie.
Wzajemne uczucie dodaje życiu barw, jednak tajemnice zaczynają tworzyć rysy na ich związku. Auburn odkrywa, że przeszłość ukochanego może odebrać jej to, co dla niej najważniejsze. Głos serca podpowiada jednak, że miłość wymaga największych poświęceń. 


Nikt nie potrafi posługiwać się paletą uczuć tak jak Colleen Hoover, gdy tworzy zupełnie nowy obraz miłości. Użytkownicy portalu Goodreads uznali powieść "Confess" za najlepszy romans 2015 roku.

Książka została wydana w dwóch wersjach okładkowych tej białej, zgodnej z oryginałem i różowej, która mi osobiście kojarzy się z serialową adaptacją książki.
Premiera: 10.05
Drzewo czereśni potrzebuje innego drzewa, aby rosnąć i dawać owoce.
Tak jak człowiek, gdy kocha – rozkwita. 
Zosia Krasnopolska otrzymuje w spadku od pani Stefanii zrujnowaną willę w Rudzie Pabianickiej. Rudera okazuje się domem z duszą uwięzioną w dalekiej przeszłości. Stary dom otoczony sadem – niegdyś bardzo piękny – kryje sekrety swoich mieszkańców. Zosia powoli zgłębia jego tajemnice. Kiedy na jej drodze pojawi się Szymon, odkryje najważniejszy sekret: dowie się, czym są prawdziwa przyjaźń oraz miłość. Zrozumie, że tak jak drzewa czereśni muszą rosnąć obok siebie, by wydać owoce, tak ludzie muszą się kochać, by ich wspólna droga przez życie miała sens.
Powieść o przeszłości zaklętej w każdym dniu i o darach, które otrzymujemy od losu, jeśli patrzymy także sercem… 
Najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz to historia o tym, że nawet najbardziej niepozorna decyzja wpływa na nasze życie, a przeszłość zawsze wybrzmiewa w teraźniejszości.
Premiera: 10.05
Pierwsza pełnowymiarowa powieść bestsellerowej autorki Alexy Riley – o tym, co się dzieje, gdy nadopiekuńczy i władczy mężczyzna spotyka kobietę swoich marzeń i dostaje na jej punkcie obsesji. Cóż, w prawdziwym życiu taki scenariusz mógłby dać początek toksycznemu związkowi, ale wygląda na to, że autorka wie, co robi, kreując bohatera, którego sama określa: "Our most obsessed hero ever"!
"Nigdy nie zapomnę tego, jak wyglądała, tak bardzo pewna siebie. Obserwowałem ją z daleka. Wtedy jeszcze nie była na mnie gotowa. Nie zbliżałem się do niej ani jej nie niepokoiłem, ale przez cały czas miałem ją na oku. Mallory Sullivan jest gotowa na to, aby rozpocząć nowe życie. Po ukończeniu ze świetnym wynikiem studiów udało jej się trafić na najbardziej pożądany staż
w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ciężkiej pracy i determinacji osiągnęła to, o czym w czasach, kiedy wychowywała się w rodzinie zastępczej, mogła tylko pomarzyć. Od samego początku wiedziałem, że ta dziewczyna stanie się moim osiągnięciem, dlatego w dniu, w którym pozwoliłem jej odejść, wyznaczyłem dla niej ścieżkę. Ścieżkę wiodącą do mnie."
Mallory nie spodziewała się, że ukoronowaniem tych marzeń stanie się Oz. Czasami jednak to przeznaczenie wybiera, w kim się zakochujesz. Kto sprawia, że tracisz nad sobą kontrolę. Kto obejmuje w posiadanie twoją duszę. A potem dociera do ciebie, że to wcale nie było przeznaczenie…
Premiera: 10.05
Życie Merika nie jest łatwe. Niedawno stracił najlepszego przyjaciela, a do tego właśnie spłonął mu okręt. Za wszystkim stoi jego siostra Vivia, która chce się pozbyć młodego księcia i zasiąść na tronie. Na domiar złego Czaroziemie właśnie stają w obliczu wojny. Świat znany Merikowi bezpowrotnie odchodzi w przeszłość.


Safi i Iseult wpadły w nie mniejsze kłopoty. Znowu zostały rozdzielone i nie wiadomo, czy jeszcze kiedykolwiek się spotkają. Safi towarzyszy cesarzowej, a po piętach depczą im piekielni bardowie. Każdy chce mieć potężną prawdodziejkę po swojej stronie, bowiem jej moc może zdecydować
o powodzeniu w rozgrywkach politycznych. Z kolei Iseult po raz kolejny musi się zmierzyć
z okrutnym krwiodziejem. A może powinna mu zaufać?

Premiera: 10.05
Caymen ma 17 lat i po szkole pracuje w należącym do jej mamy nieco dziwacznym sklepie    
z porcelanowymi lalkami i specjalizuje się w sarkastycznym podejściu do życia, szczególnie wobec bogaczy. Lata obserwacji zamożnych ludzi zza lady i życiowe doświadczenia mamy nauczyły ją, że nie można im ufać, a do tego są zblazowani, nieuprzejmi i przekonani, że cały świat powinien leżeć u ich stóp. Gdy do sklepu trafia Xander, wysoki, przystojny i na swój sposób uroczy, ale najwyraźniej obrzydliwie bogaty, od razu widać, że jest z totalnie innej bajki. Caymen co prawda znajduje z nim wspólny język, ale jest przekonana, że jego zainteresowanie nie potrwa długo. Gdy Xandrowi niemal udaje się ją do siebie przekonać, dziewczyna odkrywa, że pieniądze grają w ich związku o wiele większą rolę, niż sądziła. Na ich wspólnej drodze piętrzą się przeszkody... czy ostatecznie trafią razem do tej samej bajki?
Premiera: 10.05
Tysiąc żyć. Tysiąc możliwości. Jedno przeznaczenie.
Marguerite Caine dzięki swoim rodzicom – wybitnym fizykom – od dziecka poznaje najśmielsze teorie naukowe. Najbardziej zdumiewający wśród nich jest najnowszy wynalazek jej matki, urządzenie nazwane Firebirdem, pozwalające na podróż do równoległych wymiarów.
Gdy ojciec Marguerite zostaje zamordowany, wszystkie poszlaki wskazują na jedną osobę – Paula Markova, błyskotliwego, ale enigmatycznego asystenta jej rodziców. Zanim dosięgnie go ramię sprawiedliwości, Paul ucieka do innego świata. Nie bierze jednak pod uwagę determinacji Marguerite. Z pomocą Theo, drugiego asystenta rodziców, Marguerite ściga Paula poprzez różne wymiary.
W każdym świecie, do którego przeskakuje, spotyka inną wersję Paula, co sprawia, że zaczyna wątpić w jego winę i przestaje dowierzać własnemu sercu. Już niebawem wplątuje się w romans równie niebezpieczny, jak i kuszący.
I bardzo ucieszyłam się, że wydawnictwo Jaguar postanowiło pozostać przy okładkach oryginalnych, które przy każdej części tej zapierającej dech trylogii są równie piękne.
Premiera: 10.05
Kiedy Kamil poznaje Maję, ta planuje właśnie wrzucenie swojego starego opla do Wisły. Pełna energii i mająca ogromny apetyt na życie dziewczyna od początku fascynuje przystojnego studenta, ale też od razu wyraźnie stawia granicę: Obiecaj mi, że się nigdy we mnie nie zakochasz. Początkowo Kamil nie widzi w tym nic złego. Dopiero przeprowadził się do Warszawy, zaczął studia. Mogą być kumplami z akademika. Albo przyjaciółmi. Albo friends with benefits... Ale czy taka relacja jest w ogóle możliwa? Skoro są tylko przyjaciółmi, to dlaczego Kamil ma ochotę rozszarpać każdego faceta, który zbliży się do Mai? I jaka tajemnica nie pozwala Mai na planowanie przyszłości?
Premiera: 17.05
Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia…
Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. 
Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie był w stanie zniszczyć ani czas, ani odległość. Która miała przetrwać już do końca.
A przynajmniej tak zakładali.
Kiedy siedemnastoletni Rune Kristiansen wraca z rodzinnej Norwegii do sennego miasteczka Blossom Grove w stanie Georgia, gdzie jako dziecko zaprzyjaźnił się z Poppy Litchfield, myśli tylko o jednym. Dlaczego dziewczyna, która była drugą połową jego duszy i przyrzekła wiernie czekać na jego powrót, odcięła się od niego bez słowa wyjaśnienia?
Serce Rune’a zostało złamane, gdy dwa lata temu Poppy przestała się do niego odzywać. Jednak, gdy chłopakowi przyjdzie odkryć prawdę, jego serce rozpadnie się na nowo. 
 Premiera: 24.05

Trzeci tom bestsellerowej serii "Czerwona Królowa".


Mare jest pilnie strzeżonym więźniem zdanym na łaskę i niełaskę Mavena. Dręczą ją wspomnienia własnych błędów, a działanie Cichego Kamienia pozbawia ją mocy. Buntowniczka staje się dziewczyną bez błyskawic. Jednak i Maven otoczony jest wrogami. Z trudem utrzymuje kontrolę nad krajem oraz swoim więźniem. Mare czuje, że mimo nienawiści, którą żywi do Mavena, jest on prawdopodobnie jej jedyną szansą na przeżycie, zwłaszcza że Evangeline dąży do jak najszybszej egzekucji Czerwonej Królowej. Tymczasem Nowi i Czerwoni przygotowują się do wojny, bo nie chcą już dłużej pozostawać w ukryciu. Jest z nimi książę Cal, którego nic nie powstrzyma przed ratowaniem Mare.Kto rozświetli drogę buntowników, jeśli dziewczyna od błyskawic straci swoją moc? Już wkrótce ogień ogarnie wszystko i spali bezpowrotnie Nortę, jaką Mare znała.

Tak jestem jedną z tych osób, które czekały na trzecią część tej serii, ale ja mam zamiar przeczytać oryginalną wersję. I dobra rada: NIE ZAGLĄDAJCIE NA OSTATNIE STRONY. W innym wypadku zaspoilerujecie sobie całą książkę a z tego co słyszałam warto po nią sięgnąć.
Premiera: 24.05
Książka skierowana zdecydowanie do tych starszych czytelników.
Miłość nie naprawia złamanych serc.
Miłość nie zmienia ludzi.
Tegen Matthews jest córką Dorothy Kelley, dziwki z klubu motocyklowego Hell’s Horsemen. Dorasta w twardym świecie harleyowców. Kiedy poznaje miłego, troskliwego chłopca, instynktownie lgnie do niego i ogrzewa się w cieple jego uczucia.
Cage West jest synem prezesa Hell’s Horsemen. Wysoki, jasnowłosy i o brązowych oczach,
w miarę dorastania staje się coraz bardziej świadomy tego, jak wielkie wrażenie robi jego czarujący uśmiech i teksański akcent.
Jedno przypadkowe spotkanie na zawsze wiąże Tegen z Cage’em. Ich relacje stają się pełne żalu, nieporozumień i cierpienia.
Zaciekle ze sobą walczą, ale jeszcze mocniej się kochają. Jak zakończy się opowieść
o dziewczynie i chłopaku, którzy od zawsze byli sobie bliscy?​
To nie jest klasyczna historia miłosna. To opowieść chaotyczna, bezlitosna i tragiczna. Opowieść
o śmierci niewinnej miłości, utracie czystości i bólu zranionych serc. Historia rozpoczynająca się
w dzieciństwie pewnej dziewczyny i chłopaka, sprawdzająca siłę ich miłości, raniąca, wyniszczająca i wiodąca ku zagładzie.
Ta część ma mnie osobiście przekonać do całej serii, dlatego jestem jej bardzo ciekawa.
Premiera: 25.05
Nowszy model Pierce’a. Sama przekonaj się czy równie sprawny.


Przystojny biznesmen przy stole konferencyjnym prezentuje się dobrze. Jednak, jeśli chodzi o stół, to Chandler woli używać go zamiast łóżka. Chandler Pierce rzuca na kobietę nieodparty urok. Jednym spojrzeniem powoduje, że jej spódniczka sama się podwija. Mówią, że jego rozbujana pewność siebie to szczyt bezczelności, ale jeśli chodzi o szczyty to słynie raczej z ich wywoływania.   Młodszy brat Hudsona nie robi planów na przyszłość. To nie w jego stylu. Jednak, kiedy poznaje Genevive Fasbender wszystko się zmienia. To pierwsza kobieta, która śmie twierdzić, że nikt jej nie zaspokoi. Nawet tak umiejętny kochanek jak Chandler. Jest zadziorna, odważna i uparta jak cholera. Czy żądny wrażeń mężczyzna postawi sobie za punkt honoru, żeby jej dogodzić?Kiedy talent seksownego ogiera zostaje podważony, zaczyna się namiętna rywalizacja zmysłów.


I tak oto prezentuje się spora część premier maja. A na co czekacie najbardziej Wy?
Napiszcie w komentarzu.10 komentarzy:

 1. Chandler, Nieosiągalna, Dwór, Malcolm <3 <3.
  I ta ksiązka Tillie Cole.
  Czekam <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, że Dwór i Malcolm to zdecydowanie też moje typy:D I mam przeczucie, że na tej książce Tillie Cole zarwę noc jak nic:)

   Usuń
 2. Tyle wspaniałych ksiażek w maju, oby tylko wolny czas byl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładając, że zaczynam szukać pracy to może być ciut mniej :P Ale zawsze są weekendy... No i noce :D

   Usuń
 3. Ciekawe zestawienie premier :).

  Pozdrawiam serdecznie
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję i również pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Confess, Tysiąc pocałunków, Franco - na nie najbardziej czekam, ale w maju mamy dużo ciekawych premier, na inne też z chęcią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cały ten rok obfituje w super premiery, ale w maju to już wydawnictwa poszalały :)

   Usuń
 5. Confess i 3 część "Dworów" to coś na co i ja czekam. Ale dobrze, że jeszcze nie wyszły, bo najpierw muszę przeczytać 1 i 2 część "Dworów" :D
  Obserwuję i pozdrawiam!
  biblioteka-feniksa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję i ja również obserwuję:) Ja drugi Dwór mam już za sobą od zeszłego roku i już nie mogę się na paczkę doczekać :) Teraz wciągnęła mnie totalnie "Klątwa przeznaczenia", która przywróciła mi wiarę w polskie książki do których miałam stosunek zdecydowanie ambiwalentny:)

   Usuń